10:08 ق.ظ 1398/08/11 تعداد بازدید: 107

  تولید 100 گونه ماهی زینتی در فارس

 
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در این استان سالانه بیش از یک صد گونه انواع ماهی‌های زینتی تخم گذار و بچه زا تولید و به بازار عرضه می‌شود.


 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران علی فلاحی با بیان اینکه در حال حاضر 24 مرکزتکثیر و پرورش ماهیان زینتی در استان فارس فعالیت دارند، افزود: در این مراکز سالانه ۱۲ میلیون قطعه ماهی زینتی شامل حدود سه میلیون قطعه ماهی زنده‌زا و 9 میلیون قطعه تخم‌گذارتولید می‌شود.
وی تصریح کرد: 50 درصد ماهیان زینتی استان در شیراز و 50 درصد در قالب کارگاه‌های مستقل بزرگ و کوچک در شهرستان‌های فسا، داراب، مرودشت، سپیدان و فیروزآباد پرورش داده می‌شود.
به گفته فلاحی استان‌های تهران، اصفهان، یزد، بندرعباس، بوشهر و کرمان خریدار ماهیان زینتی تولیدی استان فارس هستند.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه پرورش ماهیان زینتی از دیرباز به دلیل سهولت، تنوع گونه و مصرف کمترین مقدار آب در بین سیستم‌های پرورشی حائز اهمیت بوده است، افزود: تولید ۲۰ میلیون قطعه ماهی زینتی رویکرد این مدیریت برای سال ۱۴۰۵است.
تجارت ماهیان زینتی میلیاردها دلار در سال درآمد نصیب کشورهای تولیدکننده می‌کند و این امر علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور و ایجاد اشتغال به‌ویژه جهت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، کمک بسزایی در ایجاد درآمد برای خانوارها دارد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران