10:03 AM 1397/04/20 تعداد بازدید: 577

  جلسه هماهنگی با معاون شیلاتی دبیرکل فائو

 
جلسه هماهنگی با آقای ماتیوس معاون شیلاتی دبیرکل سازمان فائو در عصر روز دوم اجلاس شیلاتی این سازمان ( COFI ) برگزار شد. 


 

دکتر حسن صالحی رئیس سازمان شیلات ایران در این جلسه ضمن اشاره به اینکه  آبزی پروری آب شیرین در عین اهمیت با آبزی پروری ساحلی همراه شده است گفت: TCp ژنتیک قزل آلا   با همکاری مراکز دولتی و خصوصی به خوبی در حال پیشرفت است و همچنین رهاسازی ماهیان اقتصادی در دریای خزر و ماهیان خلیج فارس در حال انجام است. وی افزود: توسعه زیستگاه های مصنوعی در خلیج فارس به همراه پرورش ماهی در قفس به صورت همکاری با سازمان فائو نیز دست اقدام است.
رئیس سازمان شیلات ایران خاطر نشان کرد: ایجاد بستر مناسب برای همکاری بخش خصوصی ایران با سازمان فائو برای شیلات ایران بسیار حائز اهمیت است. 
وی با اشاره به اینکه در مورد تغییرات آب و هوایی نیاز به یک پروژه آموزشی و مطالعاتی در منطقه وجود دارد اظهار امیدواری کرد با توجه به برگزاری نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته در سال جاری دکتر ماتیس و ماتیوس از این نمایشگاه بازدید نمایند.
رئیس سازمان شیلات ایران همچنین در خصوص پرور شماهی تیلاپیا اظهارداشت: سازمان حفاظت محیط زیست مجوز پرورش ماهی تیلاپیا را در 4 استان را صادر کرده است.
لازم به ذکر است معاون شیلاتی دبیرکل فائو با کلیات پیشنهاد دکتر حسن صالحی در خصوص پروژه آموزشی، تغییرات آب و هوایی موافقت کرد و اظهار داشت در خصوص جزئیات آن لازم است توافقاتی صورت گیرد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران