11:51 AM 1397/09/27 تعداد بازدید: 838

  افتتاح مرکز دانش بنیان طراحی و تولید تورهای قفس پرورش ماهی دردریا

 همزمان با هفته پژوهش آیین افتتاحیه مرکز دانش بنیان طراحی و تولید تورهای قفس پرورش ماهی در دریا با حضور دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، شهبازی استاندار البرز، موسوی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز و سایر مسئولین استانی در تاریخ سه شنبه 97/9/27 در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فرآوری استان البرز برگزار شد.

 
به گزارش روابط  عمومی سازمان شیلات ایران  اففتاح این مرکز به صورت ویدیو کنفرانس با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت.
معاون اول رئیس جمهور در خصوص تور قفس پرورش ماهی در دریا گفت: اقتصاد کشور، اقتصاد دریا محور است که دهها رشته صنعتی تولیدی نیز در زمینه دریا را می توان تعریف کرد، وزارت جهادکشاورزی پرورش ماهی در دریا را در دستور کار قرار داد که در حال حاضر خوشبختانه محققان جهاد دانشگاهی توانستند تورهای پرورش ماهی را به تولید برسانند.

دکتر صالحی در حاشیه این مراسم و بازدید از مرکز فوق ضمن تبریک و تهنیت به پژوهشگران کشور به مناسبت هفته پژوهش اظهار داشت: موضوع آب در سال های گذشته با نگاهی به تولید پروتئین دریایی و آبزیان با استفاده از آب دریا در دستور کار سازمان شیلات ایران قرار گرفت است. در این زمینه مطالعاتی خوبی انجام شد از جمله در سواحل و سواحل جزایر که سدها و منابع دریایی عظیمی داریم.
دکتر صالحی افزود: برای اولین بار در برنامه ششم توسعه تولید دویست هزار تن پرورش ماهی در دریا در قفس های دریایی پیش بینی شد. سال گذشته نزدیک به 15 هزار تن تولید شد و امسال امید می رود این میزان به 30 هزار تن برسد.
معاون وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: پرورش ماهی در قفس جزو پیشرفته ترین فعالیت ها از منظر دانش و تکنولوژی است و یک نوع تولید صنعتی است که از تکنیک بالایی برخوردار است. همکاران ما در جهاددانشگاهی دانشگاه امیر کبیر از سه سال پیش این موضوع را دستور کار قرار دادند. یکی از این موضوعات، تورهایی هست که باید در دریا نصب شود.
دکتر صالحی با اشاره به استفاده از دانش کشورهای پیشرو در زمینه تولید این تورها اظهار داشت: ما در گذشته این تورها را از مالزی، نروژ، ایتالیا و بعضی  مواقع از چین وارد می کردیم تولید این تورها امروز درداخل کشور می تواند بخش عمده نیاز واردات ما را برطرف کند و لذا  نیاز به ارز را کاهش داده و تولید را سرعت می بخشد و اگر چنانچه تولید افزایش یابد طبیعی است که  قیمت نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران