12:19 PM 1397/10/01 تعداد بازدید: 376

  مضیقه های اعتبارای مشکل اصلی بر سر راه اجراي پروژه هاي شيلاتي سواحل مكران

 بابك نوري رئيس دبيرخانه ستاد توسعه سواحل مكران در بازديد از روند اجراي. پروژه هاي شيلاتي اين سواحل در استان سيستان و بلوچستان كه روز سه شنبه به همراه سيد محمود حسيني و محمود قلی جعفری مشاوران معاون وزير دفاع و دبیر ستاد توسعه سواحل مكران، و محسنعلي گلشني دبير اين ستاد در وزارت جهاد انجام شد،با اعلام اینکه روند پيشرفت كار كند می باشد علت اصلی آن را مضیقه های اعتبارای عنوان کرد و مدیریت بودجه ها برعملکرد پیمانکاران پروژه ها را چاره و تدبیر کار دانست. 

 
به گزارش روابط عمومي سازمان شیلات ایران به نقل از اداره كل شيلات استان سيستان و بلوچستان، وي با اشاره به اينكه هدف از اين بازديد رصد موانع و مشكلات موجود در روند اجراي اين پروژه ها بود، بيان داشت همه اين موارد را از مقامات بالادستي پيگيري خواهد نمود.
نوري تصريح كرد؛با توجه به چشم انداز اعتبارات در سال ٩٨بايد بفكر جذب اعتبارات ديگري از جمله صندوق توسعه ملي، مشاركت بخش خصوصي و ... بود.
وي خاطرنشان كرد كه تمام توان خود را براي رفع موانع موجود براي تسريع موضوعاتي كه مرتبط با معيشت مردم خاصه صنعت شيلات هستند بكار گيرد.
همچنین هدايت اله ميرمرادزهي مديركل شيلات استان كه به اتفاق تعدادي از مسئولين اين اداره كل هیات مذکور را در اين بازديد همراهي می کردند با بيان اينكه شغل اكثر مردم اين سواحل صيدوصيادي است تصريح كرد: تمامي پروژه هاي شيلاتي  كه در طول اين سواحل تعريف و در حال اجرا است ضرورت دارد و معيشت مردم وابسته به انجام آنها است لذا انتظار مي رود كه ستاد توسعه مكران به صورت ويژه موانع را پيگيري و براي رفع مشكلات موجود بخصوص تامين اعتبار لازم نهايت همكاري و مساعدت را بنمايد.
وي افزود: با وجود همه مشكلات موجود با همكاري و حمايت مسئولين و دستگاه هاي ذيربط تا حد امكان موانع را رفع کردیم و پيمانكاران پروژه ها را مجاب کردیم كه كار را ادامه دهند و اميدواريم كه پس از اين بازديد مهم ترين مشكل كار كه تامين اعتبار لازم است تا حد زيادي مرتفع شود.
وي برداشت و انتقال سنگ مناسب از معدن از فاصله دور را يكي ديگر از مشكلات كندي اجراي كار ساخت اسكله تنگ جديد و اسكله قايقهاي كنارك توسط پيمانكاران عنوان و در ادامه خاطرنشان كرد كه به منظور رفع اين مشكل رايزني ها و پيگيري هايي را با نيروي دريايي منطقه سوم نبوت نداجا انجام داده كه با مساعدت آنها در حال مرتفع شدن است.
وي همچنين فاصله طولاني برداشت سنگ از معدن تيس كوپان توسط شركت پيمانكار لايروبي و ساخت دستك رسوبگير رمين و بريس را ديگر دليل تاخير كار دانست كه اين مشكل نيز پيگيري شد و با مساعدت منابع طبيعي و مسئولين مربوطه به دليل كمك در تسریع خدمت رساني به مردم توسط دولت محترم مقرر شده است بزودي در شوراي عالي معادن استان تصويب شود تا از معدن گيشاپ برداشت صورت پذيرد.
وي بيان داشت؛ شركت پيمانكار حشمت رود به دليل تسريع در كار در اوايل سالجاري اقدام به خريد دستگاه لايروب از خارج كشور کرد كه متاسفانه با مصوبه ممنوعيت ورود ماشين آلات از خارج كشور روبرو شد و عليرغم پيگيري های به عمل آمده ماههاست كه در گمرك بندرعباس بوده و ترخيص نمی شود لذا درخواست داريم كه اين موضوع پيگيري گردد تا در امر خدمت رساني به مردم تسريع گردد
این گزارش حاکی است در اين بازديدها پيمانكاران پروژه ها گزارشي از روند اجراي كارشان ارائه کرده و با بيان مشكلاتشان از جمله عدم تامين به موقع اعتبارات، برداشت سنگ از معادن مناسب و با كمترين فاصله ممكن، تخصيص مقدار مناسب سوخت براي ماشين آلات و ... خواستار رفع آنها به منظور تسريع در اجراي كار شدند و بيان داشتند در صورت تزريق به موقع اعتبار با وجود همه مشكلات پروژه را در موعد مقرر به پايان رسانده و تحویل به كارفرما می دهند. 
گفتني است در اين بازديد از موج شکن چند منظوره و مردمی جد،اسکله شهید رضایی زرآباد(کلات)،موج شکن جدید در حال احداث تنگ،موج شکن در حال احداث ساماندهی قایق های صیادی کنارک  و پروژه دستک رسوبگیر اسکله  رمین بازدید به عمل آمد. در این بازدید مشکلات مربوط به تامین اعتبار و تخصیص اندک پروژه ها عنوان گردید و مقرر شد از محل اعتبارات طرح توسعه سواحل مکران و دفتر مقام معظم رهبری میزان نیاز پروژه های تنگ و کنارک مانند پروژه های رمین و بریس پيگيري و تامین شود.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران