9:52 AM 1398/03/18 تعداد بازدید: 515

  بنادر صیادی محور توسعه روستا،شهر و کشور

 معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان  با بیان اینکه بنادر صیادی می توانند محور توسعه روستا،شهر و کشور  باشند گفت: بهره برداران بنادر صیادی علاوه بر فعالیت های مرتبط با صید و صیادی  در توسعه ورزشی، ایجاد زیر ساخت های فرهنگی، گردشگری و جذب توریست و امور اجتماعی نیز مشارکت دارند. 

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات هرمزگان، محمد جوانمرد با اشاره به  اینکه صید و صیادی در جزیره قشم از مشاغل مهم و قدیمی مردم این منطقه است گفت:خوشبختانه صیادان این منطقه مشارکت خوبی در حفظ ذخایر آبزیان در راستای صید و صیادی پایدار دارند.
وی با تاکید بر اینکه بنادر صیادی جاذبه های دیدنی فراوانی برای مردم دارد افزود: پیگیر ارتقای بحث گردشگری و ایجاد زیرساخت های پذیرش گردشگر در بنادر صیادی و همچنین ارتقای ظرفیت جذب گردشگر در بنادر صیادی هستیم.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت رونق تولید، ایجاد اشتغال و ارتقای ارزش افزوده صید گفت: ناوگان صیادی قشم  با حدود یک‌هزار و 300 فروند شناور صیادی و بیش از هفت هزار نفر صیاد سهم قابل توجه ای در صید و صیادی کشور و استان دارد.
وی قرار گرفتن برنامه توسعه فضای سبز،ایجاد بوستان خانواده، چمن زمین فوتبال،احداث زمین ورزشی دربرنامه های سال ۹۸ بهره برداران بنادر صیادی، تاکید بر بازسازی و بهسازی ساختمان اداری بندر، ایجاد سایبان و فضای خدماتی برای تعمیر تور و ارائه خدمات صیادی به قایق داران صیاد، نظارت و بازدید از تخلیه صید، تداوم برگزاری دوره های آموزشی ، بیومتری و ارائه به موقع آمار صید و... را از اهم موارد مورد اشاره عنوان کرد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران